Edyta Geppert fot. Sławek Wąchała

Poznań: Edyta Geppert zaśpiewała największe przeboje

To był niesamowity koncert, który urzekł poznańską publiczność, która, jak wiadomo, jest bardzo wymagająca – i nie da się omamić byle czym. Ale Edyta Geppert słynie z tego, że jej recitale są perfekcyjnie przygotowane. Nie inaczej było w Auli UAM w Poznaniu.

Recitale Edyty Geppert to budowanie kontrastów, piosenek gwałtownych i mocno lirycznych.  Potrafi zaśpiewać niezwykle intymnie, a słuchacz ma wtedy wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego jednego, by za chwilę swoim niesamowitym głosem i charyzmą zbudować wokół publiczności cały wszechświat, przyprawiający o zawrót głowy. To sprawia, że każdy jej występ budzi emocje, które rzadko kiedy są udziałem publiczności na innych koncertach.

Edyta Geppert ma szczególny i zachwycający, a czasami wstrząsający dar śpiewania piosenek z mądrym i niełatwym tekstem tak, by zrozumieli je i wzruszali się nimi wszyscy bez wyjątku. Nie wierzycie? Przypomnijcie sobie choćby takie jej piosenki jak „Zamiast”, „Nie żałuję”, „Kocham cię, życie”, „Jaka róża, taki cierń” i wielu innych. I nie powinno to dziwić, skoro wśród autorów tekstów odnajdujemy między innymi:  Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka…

Kilka miesięcy temu Edyta Geppert nawiązała współpracę z zespołem Vasie (Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Jego skład (akordeon i dwie gitary), kameralne, a zarazem bogate brzmienie,  doskonale uzupełnia głos artystki i dopełnia magię śpiewanych przez nią utworów. Właśnie z tymi muzykami wystąpiła w Auli UAM w Poznaniu.

Sławek Wąchała, el fot. S. Wąchała