Cytadela, efekt działalności dzików fot. CZK

Poznań: Dziki na Cytadeli. Jest ostrzeżenie!

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wieczornymi i nocnymi spacerami dziś na Cytadeli. Tej nocy zaplanowano tam redukcyjny odstrzał dzików.

Efekt działalności dzików, czyli zryte trawniki koło restauracji “Umberto” zauważono już w weekend. Jak poinformowała radna Halina Owsianna, na Cytadeli widuje się cztery dorosłe dziki z młodymi. I to zapewne one są sprawcami przerycia trawnika.

Ponieważ obecnie ze względu na afrykański pomór świń dzików nie wolno wywozić poza miasto – jedyną metodą według CZK jest odstrzał. “W godzinach wieczorno – nocnych w dniu 13.09.2021 r. miejski łowczy na zlecenie CZK na terenie Parku Cytadela podejmie próbę odstrzału redukcyjnego dzików” – informuje centrum.

O dokładnych godzinach odstrzału oraz miejscu Cytadeli, w którym będzie prowadzony, zostanie poinformowany również dyżurny KMP w Poznaniu. CZK apeluje jednak do wszystkich poznaniaków o zachowanie szczególnej ostrożności podczas dzisiejszych spacerów na Cytadeli, zwłaszcza w godzinach wieczorncyh i nocnych.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze