Poznań: Dzień Dziecka w powiecie

Darmowy wstęp do Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, festyny w Dopiewie, Kleszczewie, Buku, Puszczykowie, Kórniku czy Luboniu. Obchody Dnia Dziecka w powiecie poznańskim zaczęły się już 29 maja i potrwają co najmniej do 1 czerwca.

Buk proponuje obchody Dnia Dziecka od 29 maja do 1 czerwca. W tym czasie kino Wielkopolanin zaprasza na specjalne seanse z niespodziankami dla każdego dziecka.

Park Dzieje w Murowanej Goślinie 30 maja przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych – ale gwarantuje, że starsi też nie będą się nudzić. „Przeniesiemy Was do świata historii w otoczeniu natury, zwierzaków i rodzinnych atrakcji. Średniowieczne katapulty, pokazy ptaków, teatrzyki dla dzieci i widowiska historyczne, plac zabaw i atrakcje z animatorami” – zachęcają organizatorzy. – „Dodatkowo swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy Akademii Parku Dzieje. Tego dnia wstęp do Parku jest darmowy”.

Również 30 maja zaprasza swoich najmłodszych mieszkańców Kleszewo. O godzinie 15.00 na orliku rozpocznie się spektakl familijny „Narcyz, tak to ja!”, a od 15.30 do 18.00 będzie można wziąć tam udział w zajęciach i konkursach sportowych, przespacerować się po linie, nauczyć chodzić na szczudłach, zagrać w ogromne bierki i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Kórnik 30 maja zaprasza na plac Browarowy, gdzie o godzinie 15.00 rozpoczną się występy i koncerty: wystąpi dziecięca grupa baletowa Skarbnica Talentów, Kórnicka Orkiestra Dęta, finaliści konkursu piosenki dziecięcej i Senioritki dzieciom. Będzie też spektakl dla dzieci, dmuchany zamek oraz konkursy plastyczne.

31 maja zaprasza Dopiewo: przed bibilioteką przy. ul. Konarzewskiej od godziny 17.00 będzie można zobaczyć spektakl teatralny „Nadchodzi Pipi”, posłuchać koncertu piosenek oraz wziąć udział w licznych grach i zabawach.

1 czerwca Pobiedziska zapraszają wszystkie dzieci na rynek, gdzie już od godziny 16.00 będą na nich czekać szczudlarze, animacje taneczne, balonowe zoo, żonglerzy i gigantyczne bańki mydlane.

W Puszczykowie z kolei 1 czerwca w hali widowiskowo-sportowej będzie można o godzinie 17.30 zobaczyć spektakl „Jezioro łabędzie”. Natomiast w Luboniu na placach zabaw będą prowadzone animacje dla dzieci: na placu przy ul. Kołłątaja o 16.00, na placu przy 3 maja o 17.00, a na placu przy ul. Poznańskiej o 17.45. Natomiast Luboński Ośrodek Kultury zaprasza o godz. 17.00 na spektakl teatralny „Miasteczko Symfonia”, a po nim na wiele innych atrakcji.

Życzenia swoim najmłodszych mieszkańcom złożył także Jan Grabkowski, starosta powiatu.
„Drogie Dzieci, w każdym wieku, te młodsze i te trochę starsze,z okazji Waszego święta, życzę abyście codziennie mogły cieszyć się beztroską zabawą, bezwarunkową miłością i akceptacją” – czytamy na stronie powiatu. – „Aby nigdy nie ustawały w Was radość odkrywców oraz zachwyt otaczającym światem. Abyście zawsze czuły się bezpiecznie i z pogodną ciekawością cieszyły się tym pięknym czasem, jakim jest dzieciństwo”.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: