Poznań: Dziecięce buciki przed Pałacem Arcybiskupim

Po raz kolejny już na ogrodzeniu siedziby arcybiskupa na Ostrowie Tumskim zawisną dziecięce buciki. To akcja grupy poznaniaków, która jest częścią międzynarodowej akcji Baby Shoes Remember.

Baby Shoes Remember to nazwa akcji mającej przypominać o problemie pedofilii w kościele. Akcja rozpoczęła się w Irlandii w 2012 roku, ale teraz jest popularna w całej Europie. W Poznaniu odbywa się po raz drugi i po raz drugi organizatorzy akcji powiedzą na ogrodzeniu dziecięce buciki.

Uczestnicy Baby Shoes Remember pokazują w ten sposób, że nie zapominają o ofiarach pedofilii, wspierają je i protestują przeciwko wykorzystywaniu dzieci przez kościelnych dostojników. Akcja jest także elementem wywierania presji na kościół, by wreszcie przestał tuszować te przestępstwa, a zaczął karać winnych.

Rok temu, podczas pierwszej akcji Baby Shoes Remember, doszło do przepychanek z Młodzieżą Wszechpolska, która usiłowała zdjąć buciki z ogrodzenia. Organizatorami “Baby Shoes Remember” w Poznaniu są Strajk Kobiet Poznań i Wiedźmi Fyrtel.

Mat. pras., el

Daj znać innym

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Tadeusz Zimowski
Gość
Tadeusz Zimowski

Ja tam widzę półtora człowieka!!

g.g
Gość
g.g

.. to nie człowiek, to emerytowany ubek.

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Widać statystyki nie kłamią . 1.5 %przypdakow pedofili dotyczy księży i ten protest to pokazuje . Ale za to jak medialnie fajnie można kościół zaatakować .