Poznań: Działacze Młodzieży Wszechpolskiej “odwiedzili” polityków Platformy Obywatelskiej

Grupa poznańskich działaczy Młodzieży Wszechpolskiej postanowiła odwiedzić polityków Platformy Obywatelskiej. Przebywający w siedzibie partii członkowie PO dostali… cytaty i batoniki.

Cała sprawa dotyczy wniosków o delegalizację jakie złożyły przeciwko sobie oba ugrupowania. Najpierw politycy PO wystąpili z wnioskiem o delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej, twierdząc, że promują oni mowę nienawiści (co ciekawe mniej więcej pół roku temu część polityków PO chciała delegalizacji inne prawicowej organizacji – ONR).

– Będziemy domagać się bezwzględnego ścigania każdego przypadku stosowania gróźb i mowy nienawiści. Do skutku będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji – mówił Grzegorz Schetyna, podczas konwencji Platformy Obywatelskiej.

W odpowiedzi Młodzież Wszechpolska wystąpiła z wnioskiem o delegalizację… Platformy Obywatelskiej i ich koalicjanta Nowoczesnej (razem startowali w wyborach samorządowych pod szyldem Koalicja Obywatelska). W uzasadnieniu działacze prawicowej organizacji podawali, że PO próbuje eliminować z życia publicznego i nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli.

Dodatkowo Wszechpolacy uważają, że zarzucanie im posługiwaniem się tzw. „mową nienawiści” przez polityków opozycji jest bezpodstawne. W związku z tym poznańscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej wręczyli przebywającym w środku biura działaczom PO zbiór cytatów osób powiązanych z totalną opozycją, które miały obnażać hipokryzję polityków tej partii oraz słodki poczęstunek w postaci batoników.

– Apelujemy już teraz do działaczy PO, aby przestali gwiazdorzyć i szukać sensacji – podsumował Marek Sajdok, prezes poznańskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze