Poznań: Dyrektor szkoły molestował uczennice?

Dzisiaj rozpocznie się proces Zbigniewa A., który jest oskarżony o molestowanie siedmiu kobiet, w tym uczennic które chodziły do szkoły w której był dyrektorem.

Sprawę przypomina dziś „Głos Wielkopolski”. Proces mężczyzny w Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald na wniosek prokuratury będzie się odbywał z wyłączeniem jawności. To oznacza, że osoby, które nie są związane ze sprawą oraz media nie będą mogły pojawić się na sali sądowej.

Zbigniew A. był dyrektorem w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu. To właśnie tam miało dojść do większości wydarzeń, które doprowadziły go przed sąd. Mężczyzna początkowo był podejrzany o molestowanie dwóch uczennic szkoły. Szybko się jednak okazało, że sprawa ma szerszy zasięg i pojawiły się kolejne kobiety (w tym uczennice szkoły), które opisywały dziwne zachowanie dyrektora placówki.

Z relacji poszkodowanych wynika, że mężczyzna dotykał je oraz próbował całować. Jedna z nich miała dostać od dyrektora placówki propozycję, że ten będzie ją „szkolił z seksu”. Dodatkowo oskarżony miał molestować przedstawicielkę handlową oraz jedną ze studentek, która pojawiła się w szkole.

Zbigniewowi A. zarzucano już molestowanie w przeszłości

Prokuratorzy w akcie oskarżenia wracają również do zdarzeń z 2005 roku. Wówczas Zbigniew A. miał molestować uczennice jednej ze szkół w Swarzędzu, gdzie wówczas pracował. Sąd natomiast stoi na stanowisku, że ta sprawa już się przedawniła i oskarżony nie może odpowiadać za przestępstwo po 14 latach.

Zastanawiająca jest natomiast postawa szkoły ze Swarzędza, która według informacji przedstawionych przez „Głos Wielkopolski” miała wiedzieć o molestowaniu uczennic. Do placówki trafił nawet w tej sprawie anonim, który opisywał zachowanie Zbigniewa A. Został on jednak zignorowany.

Mimo ciągnących się za nim zarzutów, kariera oskarżonego rozwijała się bardzo dynamicznie. Ze Swarzędza trafił on do Poznania, gdzie został inspektorem ds. oświaty w Urzędzie Miasta. Następnie został dyrektorem Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2.

Poznań: Proces w sprawie molestowania uczennic ciągle nie może się rozpocząć

Źródło: Głos Wielkopolski

Podziel się:

Ostatnio dodane: