Sprawdzanie zgód TCF
poniedziałek, 7 lipca, 2025

Poznań: Dron nad Łazarzem. Będą pierwsze mandaty?

Straż Miejska w akcji – informuje Rada Osiedla Święty Łazarz. Dron badający skład dymu pojawił się nad kamienicami przy Wyspiańskiego i sprawdzał, czy ktoś nie spala zakazanych rzeczy w swoim piecu. Przyłapani zapłacą mandaty.

Okazuje się jednak, że przyłapanie mimo drona wcale nie jest takie łatwe, jakby się wydawało. Poznaniacy są na tyle wyedukowani, by wiedzieć, że spalanie odpadów w dzień grozi nie tylko przyłapaniem przez drona, ale i sąsiadów, którzy widząc i czując toksyczny dym natychmiast zadzwonią po straż miejską. A straż miejska od razu sprawdzi zgłoszenie i jeśli trzeba – wystawi mandat.

Dlatego spalacze śmieci działają głównie w nocy – bo po 22.00 strażnicy już nie mogą interweniować i przekazują zgłoszenia do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który może to zrobić. Tylko czy dysponuje kilkudziesięcioma inspektorami, by przynajmniej kilku z nich pełniło nocne dyżury i mogło przyjechać na każde wezwanie?

el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańPoznań: Dron nad Łazarzem. Będą pierwsze mandaty?