kontrole dronem fot. SMMP

Poznań: Dron do walki ze smogiem znów w powietrzu!

Prawie 300 pomiarów z użyciem drona przeprowadzili strażnicy miejscy z Ekopatrolu od początku sezonu grzewczego. Bo choć tegoroczny sezon grzewczy rozpoczął się nieco później, to nie znaczy, że w piecach się nie paliło.

Strażnicy spędzili w sumie 33 dni z oblotami dronem w najbardziej zadymionych częściach naszego miasta. Przeprowadzili 226 sprawdzeń, z czego 80 zakończyło się postępowaniem mandatowym. Strażnicy wystawili też 3 pouczenia oraz pobrali jedną próbkę odpadów paleniskowych w celu określenia ich składu chemicznego oraz występowania ewentualnych zanieczyszczeń.

Najczęściej kontrolowane rejony to: os. Skorupki, os. Bajkowe, os. Kwiatowe, os. Maltańskie, os. Ławica, Minikowo, Michałowo, Junikowo, Łazarz, Wilda i Jeżyce.

Strażnicy przy okazji przypominają też zwolennikom spalania śmieci, że jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie – a 14 listopada obchodzimy akurat Dzień Czystego Powietrza. Od niego zależy długość i jakość naszego życia – nie ma w tym ani słowa przesady! I właśnie z tych powodów, nie dlatego, że można dostać mandat, nie należy spalać śmieci, palić opałem dobrej jakości i dbać o dobry stan swojego pieca, oszczędzać energię i szanować zieleń wokół siebie.

Działania strażników z Ekopatrolu są wspomagane dronem w ramach projektu „Skończmy ze smogiem w Poznaniu” Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

SMMP, el

2.3 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze