Poznań: Drogra rowerowa na Grunwaldzkiej będzie miała dalszy ciąg

Grunwaldzka fot. PIM
Ogłoszono przetarg na budowę kolejnych odcinków drogi rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej. Konkurs dotyczy budowy ścieżki na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej. A to nie koniec!

Plany obejmują także wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego, znajdującego się w parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Nowa trasa wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej cieszy się dużym zainteresowaniem. Od początku października rowerzyści mogą podróżować od ulicy Roosevelta do skrzyżowania z ulicą Ostroroga.

Ogłoszono przetarg, dzięki któremu ścieżka zostanie wydłużona do ul. Jugosłowiańskiej. Połączony zostanie także ciąg pieszo-rowerowy w parku Manitiusa z trasą rowerową wzdłuż ulicy Wyspiańskiego. W zakres inwestycji wchodzi również budowa nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ulicy Marszałkowskiej. Poprawi ona bezpieczeństwo mieszkańców w tej części Poznania. W ramach inwestycji zaplanowano także przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul. Palacza, Grochowską, Wyspiańskiego i Reymonta.

PIM myśli już o kolejnych odcinkach trasy. Jak zdradził Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, następny będzie odcinek od Jugosłowiańskiej do Babimojskiej. Przetarg na niego zostanie ogłoszony, gdy zakończy się budowa tego od Słonecznej do Jugosłowiańskiej.

Zainteresowani wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 29 listopada. Jeżeli postępowanie przetargowe zostanie rozstrzygnięte, to jeszcze w tym roku będzie można podpisać umowę z wykonawcą. Zakończenie prac budowlanych wraz z nasadzeniem zieleni zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: