Poznań: Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej – zmiana organizacji ruchu od 1 czerwca

droga rowerowa Grunwaldzka 4 fot. PIM
Zbliża się termin oddania do użytku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej. W związku z postępem prac od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Grochowską.

Mocno zaawansowane prace toczą się już na całym odcinku. Po jego połączeniu z oddanym jesienią ubiegłego roku fragmentem rowerowego traktu, cykliści będą mogli bezpiecznie przemieszczać się od okolic Stadionu Miejskiego do centrum.

– Prace są najbardziej zaawansowane na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Grochowskiej, gdzie nie tylko przygotowano podbudowę pod przyszłą drogę rowerową, ale też ułożono większość chodnika i krawężników, powstały miejsca postojowe oraz zjazdy do posesji – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Słonecznej trwają roboty rozbiórkowe, łącznie z demontażem starych słupów oświetleniowych oraz układane są kable, które będą zasilać nowe lampy i sygnalizację świetlną. Przygotowywane jest już podłoże pod nawierzchnię drogi rowerowej. Przy skrzyżowaniach z ulicami Jugosłowiańską i Marszałkowską oraz w okolicy stacji paliw trwa budowa chodnika i układanie krawężników. Sfrezowana jezdnia jest przygotowywana do układania warstwy wierzchniej wyniesionych skrzyżowań i do odtworzenia nawierzchni przy nowych krawężnikach.

W związku z postępem prac od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Grochowską. Od tego dnia kierowcy przejeżdżający przez to skrzyżowanie we wszystkich kierunkach będą poruszali się wyłącznie wewnętrznymi pasami ruchu.

Ze względów technologicznych, a także dla jak najmniejszej ingerencji w płynność ruchu, niektóre z prac mogą być prowadzone do późnych godzin wieczornych, a nawet w godzinach nocnych. Wykonawca dołoży wszelkich starań, by utrudnienia trwały jak najkrócej. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, lecz również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Zakładany termin zakończenia całości robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie – na przełomie października i listopada.

PIM, el

Podziel się: