marszałek Marek Woźniak fot. UMWW

Poznań: Dotarł kolejny transport maseczek. “Trzy razy wypychany z kolejki przez dostawy rządowe”

O dotarciu kolejnej dostawy maseczek do Poznania poinformował marszałek Marek Woźniak. Maseczki przyleciały z Szanghaju, a transport “Trzy razy wypychany z kolejki przez dostawy rządowe (planowo miał przylecieć na Okęcie 6 kwietnia)”, jak napisał marszałek.

Wczoraj rano lądował w Warszawie, a dziś jest już rozładowywany. 500 tys. maseczek chirurgicznych i 80 tys. maseczek FFP2/N95 zamówionych przez samorząd województwa wielkopolskiego.

Już od dziś pojadą do szpitali: zakaźnego na ul. Szwajcarską, szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Lesznie, a także do szpitala powiatowego w Pile! Dziś także dostawa 8 tys. przyłbic dla szpitali wojewódzkich.

“To kolejny krok naszej dużej akcji zakupowej, która cały czas będzie trwała, bo chcemy, aby w wielkopolskiej służbie zdrowia nie było poczucia zagrożenia z powodu braków materiałów i sprzętu!” – informuje marszałek Marek Woźniak.

Jak wiadomo, środki ochrony osobistej są teraz przedmiotem pierwszej potrzeby. Szczególnie dotkliwa jest ich niewystarczająca ilość czy wręcz brak w szpitalach.

„To od poświęcenia lekarzy, diagnostów, pielęgniarek i ratowników zależy nasze życie i zdrowie. Trzeba zrobić wszystko, żeby ich zabezpieczyć przed zarażeniem w tym trudnym czasie” – podkreśla marszałek Marek Woźniak.

UMWW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze