nowe koperty fot. ZDM

Poznań: Dodatkowe koperty dla dostawców na Starym Rynku

22 nowe koperty dla samochodów dostawczych i inne godziny dostaw na Starym Rynku. Zmiana zasad zacznie obowiązywać już od 6 kwietnia, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zgodnie z nowymi zasadami dostawcy będą mogli wjeżdżać na ulice wokół i na płytę Starego Rynku (objęte zakazem ruchem) w godzinach od 6 do 10. To dlatego, że później w tym rejonie pojawia się wielu turystów, a lawirujące pomiędzy nimi samochody dostawców powodują duże zagrożenie. Choć obecnie ruch na ulicach, chodnikach i samej płycie Starego Rynku jest niewielki, to wprowadzona zmiana powoli przyzwyczaić się kierowcom do nowych zasad.

Całodobowo dostawcy będą mogli natomiast parkować na kopertach dla dostaw należących do jednej lub kilku firm, które wykupiły daną kopertę. Przy czym przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami mogą to robić do 15 minut (czas mierzony na specjalnym zegarze wkładanym za szybę).

Czas postoju jest potwierdzany zegarem parkingowym wydawanym przez ZDM i umieszczonym za przednią szybą pojazdu. Na zegarze parkingowym, wystawionym w pojeździe w miejscu widocznym dla kontrolera, kierowca zobowiązany jest wskazać czas rozpoczęcia postoju.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar