Dni Pary Maltanka Borsig Bn2t fot. Sławek Wąchała

Poznań: Dni Pary na Maltance

Z okazji Dni Pary trasą wzdłuż jeziora Malta kursuje dziś parowóz Borsig Bn2t. Warto skorzystać z okazji i przejechać się kolejką.

Parowóz na Maltance jest uruchamiany z okazji Dni Pary co dwa tygodnie – i w ten weekend także przejażdżka odbywa się z parowozem. Warto się wybrać w taką trasę, bo niewiele mamy przecież na co dzień okazji do takich przejażdżek. Nic dziwnego, że każdy wyjazd parowozu na wąskie tory Maltanki budzi spore zainteresowanie osób spędzających czas nad Maltą.

W soboty i niedziele Kolejka Parkowa Maltanka kursuje w godzinach od 10.00 do 19.00. Tradycyjnie już parowóz będzie wyjeżdżał na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec Pozostałe kursy realizowane będą lokomotywą spalinową.

Warto przypomnieć, że Kolejka Parkowa Maltanka kursuje także w dni powszednie: w dni robocze jeździ co godzinę, a w soboty i niedziele – co pół godziny. Przejażdżka stanowi atrakcję samą w sobie, ale ciuchcią można również dojechać – bez stania w korkach! – na Termy Maltańskie (stacja Ptyś) oraz do Nowego Zoo (stacja Zwierzyniec).

MPK

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze