wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Dłuższa droga rowerowa przy ul. Dolna Wilda

Dwie firmy są zainteresowane budowa kolejnego odcinka drogi dla pieszych i rowerzystów wzdłuż Dolnej Wildy, pomiędzy ul. Czechosłowacką i Piastowską. Dziś otwarto oferty przetargowe.

W ubiegłym roku zakończyła się budowa odcinka drogi rowerowej między ulicami św. Jerzego do ul. Półwiejskiej. Ten odcinek umożliwia rowerzystom wygodny i bezpieczny przejazd z Wildy do Starego Rynku. Teraz do wykonania pozostał ostatni odcinek pomiędzy ul. Piastowską (skrzyżowanie przy wjeździe do Aquanetu) a ul. Czechosłowacką – i on wkrótce powstanie.

Droga wzdłuż Dolnej Wildy jest częścią drogi rowerowej R9, jednej z najważniejszych dróg w mieście, jest też drogą ujętą w Programie Rowerowym tras radialnych, łączących centrum Poznania z dzielnicami położonymi na jego obrzeżach. Dlatego jej dokończenie jest takie ważne.

Nowy odcinek drogi rowerowej będzie miał szerokość 2,5 m, obok będzie też 2,5-metrowy chodnik, który poprawi komfort i bezpieczeństwo tak rowerzystów, jak pieszych – obecnie jedni i drudzy mają pomiędzy ul. Piastowską i Czechosłowacką do dyspozycji jedną, niezbyt szeroką drogę. W ramach inwestycji powstanie również przejazd rowerowy przez zachodni wlot skrzyżowania z ul. Piastowską oraz połączenie z drogą rowerową w ul. św. Szczepana.

Oferty na budowę tego odcinka złożyły dwie firmy. Obecnie trwa weryfikacja dokumentów. Wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 110 dni na realizację przedmiotu umowy, tj. skompletowanie wszystkich wymaganych dokumentów i przeprowadzenie prac budowlanych.

ZDM

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Dłuższa droga rowerowa przy ul. Dolna Wilda