Poznań. Demonstracja KOD: „Szlaban Dla PIS. Zostajemy w Europie”

Miasto Poznań Plac Wolności fontanna Muzeum Narodowe fot. Sławek Wąchała

„PIS czymś, co nazywa wyrokiem wydanym przez coś, co nazywa trybunałem, wykonał pierwszy realny krok do polexitu” – napisali organizatorzy protestu. I zapraszają wszystkich, którzy nie chcą polexitu, na plac Wolności w niedzielę o 16.00.

Zdaniem Komitetu Obrony Demokracji wyrok Trybunału Konstytucyjnego dowodzi jak nic innego chęci wyprowadzenia Polski przez PiS ze struktur europejskich.
„Podważając słowami wypowiedzianymi dzisiaj przez magister Przyłębską zasadność Traktatów Europejskich i moc prawa europejskiego, PIS wykonał krok w kierunku drzwi wyprowadzających nas z cywilizowanej Europy i kierujących nas wprost pod wpływy Moskwy i Putina” – czytamy w zaproszeniu na demonstrację. – „Nie godzimy się na to jako Polacy i Europejczycy. Nie chcemy wybierać między Polską i Europą, ponieważ jesteśmy obywatelami zarówno Polski, jak i pięknej, różnorodnej, zjednoczonej, solidarnej Europy”.

Wszyscy, którzy są przeciwni polexitowi, mogą przyjść w najbliższą niedzielę 10 października o godzinie 16.00 na plac Wolności w Poznaniu, aby wyrazić swój stanowczy protest wobec działań nietrybunału pani Przyłębskiej i podważania przez nią Traktatów Europejskich.
„To chwila, kiedy musimy wykrzyczeć stanowcze NIE wobec wyprowadzania naszego kraju ze struktur Zjednoczonej Europy” – apelują organizatorzy. – „Tym razem nie może zabraknąć nikogo z nas”.