Poznań: Dekoracje świąteczne z fantazją

dekoracja świąteczna szkoły baletowej
Lenin w czapce świętego Mikołaja, sama czapka Mikołaja, za to gigantycznych rozmiarów, przed szkołą baletową, no i wysyp ubranych na czerwono włamywaczy w oknach i na balkonach. Oto poznańskie dekoracje świąteczne.

Tegoroczne święta nas nie rozpieszczają, bo jarmarku nie było, Miejski Sylwester odwołany, a z powodu pandemii o spotkaniach i zabawach można sobie co najwyżej pomarzyć. Jednak poznaniacy nie stracili ducha i poczucia humoru – co widać po dekoracjach świątecznych.

Tradycyjnie już przed Bożym Narodzeniem balkony, okna i tarasy są okupowane przez postaci w czerwonych strojach z workami na plecach – co w zasadzie stanowi dość niepokojący widok, jeśli wziąć pod uwagę statystyki włamań w Poznaniu i okolicach.

To na szczęście nie jedyne nietypowe dekoracje świąteczne, które wywołują uśmiech na twarzy przechodniów. Na pewno jedną z nich jest popiersie Lenina ozdobione czerwoną czapką świętego Mikołaja – i czarna maseczką do kompletu.

Kawałek dalej, przed wejściem do szkoły baletowej, wisi czapka świętego Mikołaja takich rozmiarów, że zmieściłaby się pod nią bez problemu przynajmniej jedna klasa przyszłych baletnic. Dlaczego taka duża? Czyżby po to, aby na pewno nie przegapił szkoły, w której, jak wiadomo, uczą się wyłącznie grzeczne dzieci, z całą pewnością zasługujące na gigantyczne prezenty?

Wśród dekoracji dominują oczywiście te świetlne, które po zmroku prezentują się najbardziej efektownie. W ciągu dnia można nawet nie zauważyć aniołów, świetlnego dachu mostu Jordana czy ukrytego w trawie bałwanka, czekającego w tej wygodne pozie na śnieg. Wszystkie te cuda czekają na odwiedzających oczywiście na Śródce, która już przecież od lat słynie ze swoich aniołów – zawsze niezwykłych, barwnych i fantazyjnych, a w tym roku dodatkowo świetlistych. Warto się wybrać na Śródkę, żeby to wszystko zobaczyć po zmroku.

A może i wam udało się znaleźć niezwykłe czy zabawne dekoracje świąteczne?

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: