Robocza fot. ZDM

Poznań: Dalszy ciąg prac na Roboczej. W ramach SPP

18 maja ekipy techniczne wykonujące oznakowanie Strefy Płatnego Parkowania pojawią się na ulicy Roboczej, na odcinku między Sikorskiego a Fabryczną. Kierowcy muszą przeparkować samochody.

Nowe oznakowanie przede wszystkim uporządkuje parkowanie na ulicy Roboczej na miejscach równoległych. Kierowcy już nie będą mogli parkować w obrębie skrzyżowań z ul. Sikorskiego, Kosińskiego i Fabryczną, a także w odległości mniejszej niż 10 m od przejść dla pieszych.

“Miejsca postojowe zostaną wyznaczone po zachodniej stronie ulicy, tj. od strony torów kolejowych” – informuje ZDM. – “Skrzyżowanie z ul. Fabryczną będzie równorzędne. W tym miejscu pojawi się też znak informujący o wjeździe w strefę ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Skorygowane zostanie oznaczenie przystanków autobusowych (charakterystyczne poziome „zygzaki” i znaki pionowe będą minimalnie przesunięte względem swojego obecnego położenia)”.

Kierowcy proszeni są o przeparkowanie swoich samochodów – w przypadku ich pozostawienia na miejscu robót zostaną one odholowane, a właściciele będą musieli zapłacić 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandat karny wystawiony przez straż miejską. Kierowcy nadal mają do dyspozycji tymczasowy parking u zbiegu ul. Roboczej i Umińskiego.

Prace na ul. Roboczej rozpoczną się we wtorek, 18 maja i powinny potrwać do środy, 19 maja – o ile pozwoli na to pogoda. Jeśli zacznie padać deszcz, prace zostaną przesunięte. Nowa organizacja ruchu na ul. Roboczej zacznie obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze