Poznań: Czy w mieście ruszy akcja przeciwko ubóstwu menstruacyjnemu?

Młodzieżowa Rada Miasta fot. MRM
Radna Halina Owsianna złożyła interpelację o utworzenie Punktów Pomocy okresowej w szkołach wspólnie z Akcją Menstruacja. teraz jej inicjatywę wsparła Młodzieżowa Rada Miasta Poznania.

Jak wynika z danych Kulczyk Foundation i Founders Pledge z 2020 roku, problem dostępu do środków menstruacyjnych dotyka nawet 20 proc. osób miesiączkujących. Powodem jest nie tylko brak funduszy na kupno potrzebnych środków higienicznych, ale też tak zwany Period Shaming, czyli presją społeczną i wstydem wiążącymi się z menstruacją.

Dlatego radna Owsianna z Klubu Wspólny Poznań złożyła w tej sprawie interpelację chcąc, by Punkty Pomocy Okresowej, zaopatrzone w środki higieniczne dla osób z menstruacją powstały w każdej szkole. Ich prowadzenie wspomogłaby Akcja Menstruacja, fundacja zajmująca się walką z ubóstwem menstruacyjnym w Polsce.

„Nasze Radne Maria Nowakowska, Aleksandra Sroka i Anna Stachowiak postanowiły poprzeć stanowisko Radnej podobnym wnioskiem, który poddamy pod głosowanie na jutrzejszej sesji” – poinformowała Młodzieżowa Rada Miasta.

Podziel się:

Ostatnio dodane: