Poznań: Czy na Młyńskiej zostanie uporządkowane parkowanie?

Problem z wolną amerykanką, jeśli chodzi o parkowanie na Młyńskiej, nie jest nowy. Stojące tam auta łamią wszelkie możliwe przepisy o ruchu drogowym. A smaczku sprawie dodaje fakt, że należą głównie do pracowników wymiaru sprawiedliwości…

Trzeba przyznać, że wina nie leży tylko po ich stronie, choć oczywiście nic nie usprawiedliwia łamania przepisów. Jednak wyznaczenie miejsc parkingowych w okolicy sądu pozostawiało wiele do życzenia – i samochody parkowały tak, jak kogo fantazja poniosła. Na przykład na miejscach parkingowych pod ścianą sądu. By do nich dotrzeć, muszą przejechać przez… chodnik.

Teraz samowola parkingowa ma się skończyć – Miejski Inżynier Ruchu zamierza uporządkować parkowanie w tym rejonie. I brak miejsc parkingowych dla pracowników wymiaru sprawiedliwości raczej nie będzie dla niego argumentem – przy ulicy Hejmowskiego, jakieś sto metrów dalej, są piękne parkingi podziemne przy budynku prokuratury i sądu okręgowego.

Jak informuje Radio Poznań, działania całym serce wspiera poznańska policja, która od lat apelowała o uporządkowanie parkowania w tym miejscu, a przede wszystkim zakazu parkowania pod ścianą budynku sądu, bo jest to bardzo niebezpieczne dla przechodzących pieszych.

W tej chwili trwają tam prace zmiany oznakowania ulicy wykonywane przez Zarząd Dróg Miejskich, a w efekcie kierowcy będą mogli parkować wyłącznie równolegle po obu stronach jezdni. A policja będzie przypominała o nowych zasadach tym wszystkim, którzy o tym zapomną.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: