Poznań: Czy na Głównej powstanie mural?

Główna Ściana Poznania, fot. ROG
Mieszkańcy Głównej postanowili zawalczyć o to, by jedna ze ścian przy Rynku Wschodnim została ozdobiona muralem. Projekt został zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł na utworzenie muralu przy Rynku Wschodnim pod nazwą „Główna ściana Poznania” został zgłoszony przez Kamila Jawgiela.
„Główna jest peryferyjną dzielnicą Poznania, przez lata zapomniana dziś odzyskuje swój dawny blask” – czytamy w opisie projektu. – „Jej serce, Rynek Wschodni, potrzebuje ożywienia w nowoczesnej, artystycznej formie”

Murale miałyby powstać na północno-wschodniej pierzei Rynku Wschodniego, na dwóch bocznych ścianach budynków wychodzących na rynek od tej strony. Tematyka murali jest dowolna, wybierze ją artysta-wykonawca, ale oba murale muszą tworzyć spójną całość.

Projekt powinien też uwzględniać zieleń, jaka się tam znajduje, czyli winobluszcz zimozielony. „Kompozycja ta przybierać będzie różne kształty i barwy w zależności od pory roku, co sprawi, że miejsce to stanie się rozpoznawalnym i popularnym punktem na mapie Poznania, konkurującym z muralem na Śródce” – tłumaczą pomysłodawcy projektu.

Wszyscy chętni mogą zagłosować na projekt w tegorocznym Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Nosi nazwę „Główna Ściana Poznania”.

RO Główna, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: