Poznań: Czy będzie wsparcie dla księgarń niezależnych?

Taki projekt złożył do budżetu Poznania radny Grzegorz Jura. Wsparcia dla księgarzy, mimo że są przedsiębiorcami i działają w kulturze, brakuje, a to branża, która również mocno ucierpiała w czasie pandemii. Stąd pomysł radnego.

Inicjatorem projektu był poseł Rafał Grupiński, który zauważył, że jest problem ze wsparciem dla wielu przedsiębiorców z tarcz finansowymi rządu. Wiele branż nie zostało w niej ujętych, a nawet dla ujętych te tarcze bywają mocno dziurawe. Zwłaszcza w dziedzinie kultury. Stąd pomysł pomocy dla księgarń.

– W czwartek jest sesja budżetowa i w tym projekcie budżetu z inicjatywy posła Rafał Grupińskiego przygotowaliśmy pewien projekt skierowany do ludzi kultury i do przedsiębiorców, bo chodzi o księgarnie niezależne – wyjaśnił radny. – Na ten projekt grantowy przygotowaliśmy 100 tys. zł. Wydawnictwo Miejskie Posnania po nowym roku przygotuje coś w rodzaju konkursu na najpopularniejszą księgarnię, a najlepsze księgarnie otrzymają wsparcie finansowe.

To tylko jedna z wielu inicjatyw miasta skierowana do środowiska kultury w tym trudnym czasie. Wśród innych warto wymienić 500 tys. zł na stypendia dla ludzi kultury i interwencyjny zakup dzieł sztuki dla Galerii Miejskiej Arsenał.

Czy pozostali radni poprą projekt posła i radnego – okaże się w czwartek.

 

4 1 vote
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze