poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Cztery imprezy biegowe w mieście i okolicy. Będzie ciasno!

Aż cztery imprezy biegowe będą się odbywały w sobotę w Poznaniu. Korków raczej nie spowodują, ale miłośnicy porannych spacerów czy przejażdżek wśród zieleni mogą już mieć problem z przejściem lub przejazdem.

O godzinie 10.00 wyrusza II Bieg Agrobex Wartka Piątka. To czwarty z pięciu biegów zaliczanych do Agrobex Cykl Biegów 5/5. 200 zawodników pobiegnie na dystansie 5 km nad Wartą. Kto wybiera się tam na spacer rano, musi się liczyć z utrudnieniami. Biegacze będą nad Wartą do południa.

Również o 10.00 wyruszy Wildecki Bieg Śniadaniowy vol. 6. To spotkanie biegowe, które ma być pretekstem do aktywnego spędzenia czasu razem na Wildzie. Zapraszamy nie tylko sportowców, ale i amatorów biegania, rodziców z dziećmi, mieszkańców okolicy. Jak co roku w wyznaczymy dwie trasy – dłuższą (około 5 km) oraz krótszą (400 m) dla dzieci. Trasy przebiegać będą przez Park Jana Pawła II oraz wokół pobliskich ogródków działkowych. Bieg potrwa do 13.00 i w tym czasie na ciszę i spokój w parku raczej nie ma co liczyć.

II Pomarańczowy Bieg Marzeń wyruszy o godzinie 11.00 i będzie się odbywał nad Rusałką. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie dystans dla siebie i każdy jest w stanie ukończyć bieg w swoim tempie – przygotowane są trasy od 200 m do 10 km. Ten bieg potrwa do 14.00 i trzeba się liczyć z utrudnieniami, jakie spowoduje, w okolicach Rusałki.

Forest Run 2019 wyruszy najwcześniej, bo o 9.00 rano, potrwa też najdłużej, bo do 16.00. Jego zawodnicy będą przebiegać Wielkopolski Park Narodowy, a do wyboru będą trzy trasy: 48 km, 21 km oraz 12 km. Kto więc się tam wybiera na wrześniowy spacer w sobotę, musi się liczyć z towarzystwem przemykających biegaczy.

el

Strona głównaSportPoznań: Cztery imprezy biegowe w mieście i okolicy. Będzie ciasno!