Bedekr fot. UMP

Poznań: Czesi kręcą o nas program podróżniczy!

W Poznaniu powstaje odcinek najpopularniejszego programu podróżniczego w czeskiej telewizji – będzie poświęcony atrakcjom stolicy Wielkopolski i okolic. Jego gospodarzem jest aktor Martin Písařík.

“Bedekr” to popularny czeski program, w którym znani aktorzy podają widzom pomysły na wyjątkową podróż. W jego poprzednich sezonach przedstawiono takie kraje jak: Austria, Francja, Niemcy czy Włochy – najbliższa seria w całości dotyczyć będzie naszego kraju. Odcinek poświęcony Poznaniowi jest właśnie kręcony, a Czesi spędzają w stolicy Wielkopolski i jej okolicach pracowite trzy dni.

Ekipa nie próżnuje: zdjęcia do “poznańskiego” odcinka wymagały wizyty na Starym Rynku, nad Wartą, na Ostrowie Tumskim czy w Bramie Poznania. Z kamerą odwiedzono m.in. Rogalowe Muzeum, Stary Browar, plac Wolności czy plac Mickiewicza, na liście jest jeszcze m.in. Cytadela oraz okolice Poznania.

– Od zdjęć do emisji programu minie co najmniej kilka miesięcy – podkreśla Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Wszystko wskazuje na to, że poświęcony Poznaniowi odcinek Czesi zobaczą dopiero w przyszłym roku, gdy branża turystyczna będzie już w stabilniejszym stanie. Mamy nadzieję, że taka forma promocji pozwoli przyciągnąć do Poznania naszych sąsiadów.

Celem całego programu jest pokazanie Czechom, że nie muszą jechać daleko, by przeżyć niezapomniane wakacje – wystarczy, że przekroczą polsko-czeską granicę. Prowadzący odwiedzą 12 miast lub regionów. Pierwsze zdjęcia już się odbyły we Wrocławiu. Poza Poznaniem swoje odcinki mają mieć: Zakopane, Warszawa, Szczecin, Toruń z Bydgoszczą, Jelenia Góra, Trójmiasto, Katowice, Łódź i Białystok. Program będzie emitowany co tydzień na kanale 2 czeskiej telewizji publicznej w czasie najwyższej oglądalności. Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tys. widzów.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze