kadance springs

Poznań: “Czas Komedy” na Aquanet Jazz Festival

Koncertem „Czas Komedy” w CK Zamek rozpocznie się kolejna edycja Ery Jazzu: Aquanet Jazz Festival w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku.

3 kwietnia Norweskie Espen Eriksen Trio przedstawi program „Czas Komedy” i do swojego repertuaru włączy impresje-kompozycje Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego wraz z premierowym wykonaniem specjalnie dedykowanego utworu „Komeda”.

Espen Eriksen Trio jest sztandarowym zespołem doskonale oddającym cały kreatywny, artystyczny oraz wizerunkowy obraz dzisiejszego “scandinavian touch of jazz”.
– Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, co oznacza „scandinavian touch of jazz” – wyjaśnia Dionizy Piątkowski, organizator festiwalu. – To już nie tylko światowe kariery i jazz Jana Garbarka, Terje Rypdala i Arilda Andersona, popularność Rebekki Bakken i Mari Boine, ale także plejada skandynawskich pianistów, którzy wyznaczyli ramy dzisiejszego, nowoczesnego jazzu.

4 kwietnia na Erze Jazzu wystąpi barcelońska wokalistka i trębaczka Andrea Motis. To największe odkrycie sezonu wśród europejskich artystów. “Cudowne dziecko jazzu” to komplement, którym talent, muzykę, grę i śpiew katalońskiej wokalistki oraz trębaczki skwitował legendarny Quincy Jones.
– Jej debiutancki album „Emotional Dance” – rekomenduje artystkę Dionizy Piątkowski – był sporym wydarzeniem a śpiewająca trębaczka stała się sensacją i atrakcją światowych festiwali i sal koncertowych. I robi to w brawurowy sposób: z jednej strony bawi się śpiewem i stylistyką zawieszona gdzieś między Norah Jones i Chet Bakerem, z drugiej strony wspaniale improwizuje grając na trąbce.

Gwiazdą galowego koncertu w Auli UAM – 5 kwietnia – będzie znakomita amerykańska wokalistka i pianistka Kandace Springs. Jej stylistykę porównuje się do najważniejszych dam jazzu: Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Niny Simone, Roberty Flack oraz – pozostającej chyba najbliżej folk-jazzowym skojarzeniom – Norah Jones. Kandace Springs jest przebojowa, atrakcyjna, dysponuje jazzowym głosem, gra na fortepianie i jest już dzisiaj niekwestionowaną gwiazdą.
– Bestsellerowe albumy zrealizowane dla Blue Note Records – mówi Dionizy Piątkowski – to najlepsza rekomendacja dla młodej artystki. Kandace Springs z wielką gracją oraz subtelnością łączy jazzem złożone pomysły i stylistyki. To wróży tylko jedno : do jazzowej elity wokalistek jazzu dołączyła skromna i piękna dziewczyna z Nashville.

Program:

3.04.2020 – CK Zamek Poznań – CZAS KOMEDY : Espen Eriksen Trio / Grit Ensemble
4.04.2020 – CK Zamek Poznań – ANDREA MOTIS
5.04.2020 – Aula UAM Poznań – KANDACE SPRINGS

Bilety: 80-180 / Ticketmaster, Bilety24, CK Zamek, CIK
www.jazz.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze