Poznań: Coś się kończy, coś się zaczyna – skwer Eki z Małeki znów zaprasza

festyn na Eki z Małeki fot. ROŚŁ
Koncert Happy Jazz Band, nauka swingu oraz pyszne łazarskie ciasta z lokalnych piekarni i kawiarki. To już druga sobota, którą warto spędzić na skwerze Eki z Małeki.

Kończy się lato, zaczyna kalendarzowa jesień – i dlatego Rada Osiedla Święty łazarz zaprosiła wszystkich chętnych – nie tylko z Łazarza – by spędzili ostatnie dwie soboty lata wspólnie na skwerze Eki z Małeki.

W ubiegłym tygodniu była Jedzielnia, warsztaty i film, a na zakończenie silent disco. Dziś od 17 do 20 będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu Happy Jazz Band. Towarzyszyć mu będzie nauka tańca swingowego – warsztat dla początkujących przeprowadzi grupa SWING CRAZE. Podczas wydarzenia staną także stoiska Dżungla Cafe, Pączuś i Kawusia i Masz.Babo.Placek, gdzie będzie można nabyć łazarskie pyszności.

„Eki to idealne miejsce na pożegnanie ostatnich chwil lata” – wyjaśniają łazarscy radni. – „Przekonaliśmy się o tym podczas zeszłorocznego Parking Day. Miejsce jest tym bardziej nieprzypadkowe, że intensywnie myślimy o jego przebudowie. Rok temu spisywaliśmy pomysły mieszkanek i mieszkańców na to miejsce, następnie na ich podstawie pracownia Front Architects stworzyła koncepcję zagospodarowania, którą poddaliśmy konsultacjom na koniec czerwca”.

Ostateczny efekt prac architektów z uwzględnionymi uwagami mieszkańców można będzie również oglądać podczas festynu „Coś się kończy, coś się zaczyna”.

ROŚŁ, el