Poznań: Coraz więcej osób chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi

punkt szczepień MTP

Strach przed Omikronem zrobił swoje i poznańskie punkty szczepień przeciwko koronawirusowi notują wzmożone zainteresowanie. Przychodzi wiele osób, które dopiero teraz zdecydowały się na szczepienie.

Największy punkt szczepień przeciwko koronawirusowi w Wielkopolsce na MTP w ciągu kilku ostatnich dni szczepi więcej pacjentów niż miał zaplanowanych, bo zgłasza się sporo osób, które nie były umówione wcześniej. Tylko w piątek 26 listopada zgłosiło się o 100 osób więcej! Podobnie było w sobotę: chętnych było tylu, że pracownicy musieli zostać godzinę dłużej w pracy i zaszczepili ponad 800 osób.

Większość ze szczepiących się to osoby przychodzące po dawkę przypominającą, część po drugą dawkę, ale całkiem sporo osób przychodzi dopiero po pierwsze szczepienie. Liczbę osób przyjmujących pierwszą lub drugą dawkę Bartosz Sobański, rzecznik prasowy Szpitala Przemienienia Pańskiego, ocenia na 20 proc. wszystkich szczepionych. A jeszcze kilka tygodni temu osoby do pierwszego szczepienia stanowiły zaledwie 5 proc. pacjentów. Więcej chętnych do szczepienia zgłasza się także w innych punktach w Poznaniu i powiecie.

Punkt na targach działa tylko trzy dni w tygodniu i tylko po kilka godzin, ale jeśli będzie taka potrzeba – jest w stanie pracować dłużej.

Obecnie w Wielkopolsce w pełni zaszczepionych jest ponad 1 737 000 mieszkańców. To ponad 56 proc. Wielkopolan, czyli więcej niż średnia krajowa, która wynosi 53,3 procent.

Źródło: Radio Poznań