Ławica lotniczy transport medyczny WOT fot. Sławek Wąchała

Poznań: Coraz gorsza sytuacja na lotnisku

Do października zatrudnienie zmniejszyło się o 16 proc. Jednak to może nie być koniec – zarząd lotniska dopuszcza możliwość zwolnienia nawet 40 proc. pracowników Portu Lotniczego Poznań Ławica.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, lotnisko z powodu pandemii koronawirusa i zawieszonych lotów do początku września odnotowało straty w wysokości 20 mln zł i szacuje, że do końca roku wzrosną do 35-40 mln zł. Tak duże straty mogą oznaczać już nawet nie zwolnienia pracowników, ale upadek portu. A w takiej samej sytuacji są pozostałe lotniska w Polsce. Przypomnijmy, że i przed pandemią ich sytuacja nie była komfortowa: tylko pięć lotnisk regionalnych było rentownych.

Czy lotniska upadną? Na razie wszystkie, w tym Ławica, zaciskają pasa, zwalniają załogę i liczą, że uda się przetrwać ten trudny czas. Ale, jak mówi cytowany przez “Wyborczą” Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych, nie ma żadnej pewności, że w przyszłym roku wszyscy właściciele lotnisk zdecydują się na ich utrzymywanie. O ile nie pomoże im państwo.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze