Warszawska fot. ZTM

Poznań: Cmentarze zamknięte – wzmocnień transportu nie będzie

W związku z ogłoszeniem przez premiera decyzji o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada, ZTM informuje, że zaplanowane na te dni wzmocnienia w transporcie publicznym w dniach zostają odwołane.

Tym samym w sobotę 31 października komunikacja zbiorowa będzie funkcjonować według sobotniego rozkładu jazdy, natomiast w niedzielę 1 listopada według świątecznego rozkładu jazdy. 1 listopada nieczynny będzie także Punkt Obsługi Klienta ZTM na Junikowie.

“Z uwagi na fakt, że tak poważna decyzja została ogłoszona tak późno, bez dania organizatorom transportu publicznego czasu na wprowadzenie tych zmian do systemów informacji pasażerskiej, z góry przepraszamy wszystkich pasażerów za ewentualne niedogodności z tym związane” – informuje ZTM na swojej stronie. – “Informacje pasażerskie formie papierowej na niektórych przystankach mogą w związku z tym nie odzwierciedlać faktycznych godzin odjazdów poszczególnych linii. Dokładamy starań, aby zmienione rozkłady mogły trafić do udostępnianej przez nas bazy danych, a tym samym by informacje prezentowane w aplikacjach wspomagających informację pasażerską odpowiadały rzeczywistości.

Podkreślamy, że jest to sytuacja niezawiniona przez ZTM. Wobec ogłoszenia tak istotnej decyzji, jaką jest zamknięcie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, dopiero późnym popołudniem dnia 30 października nie dostaliśmy praktycznie szansy na odpowiednie przygotowanie się do tak poważnej zmiany”.

ZTM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze