Poznań: CK Zamek zaprasza na wystawę!

Tym razem już na pewno – jak mają nadzieję zamkowi działacze – od 29 maja będzie można znów się wybrać na wystawę „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni” oraz do księgarni i kawiarni.

Wystawę będzie można zwiedzać, a kawiarnię i księgarnię odwiedzać z zachowaniem stosownych środków ostrożności obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa – ale będą ponownie otwarte. W jakich godzinach?

Wystawa „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni” (29.05.–21.06.) czynna codziennie g. 12-20, bilety: 20 zł (n), 15 zł (u), Sala Wystaw

Twórczość graficzna takich artystów, jak: Édouard Manet, Camille Pissarro, Paul Cézanne, czy Pierre-Auguste Renoir jest w większości nieznana szerszej publiczności, ale stanowi fascynujące przedłużenie oraz dopełnienie ich sławnych dzieł malarskich. Znajdziemy tu charakterystyczne dla impresjonistów tematy jak: portrety, życie nowoczesnego miasta, krajobrazy i zjawiska pogodowe. W grafikach, podobnie jak w obrazach, artyści korzystali z nowatorskich technik i kultywowali estetykę wykonania. Na wystawie można zobaczyć dwie kolekcje muzealne: z najbardziej znaczącego archiwum impresjonistów poza Francją – Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz ze zbiorów nowoczesnej grafiki francuskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie, z kolekcji Feliksa Jasieńskiego. Ekspozycja została wzbogacona o XIX-wieczny warsztat graficzny.

Szczegółowe informacje: www.ckzamek.pl.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: