Małeckiego 1 fot. UMP

Poznań: Ciężarówka utknęła na Małeckiego

Parkowanie niezgodnie z przepisami i nieznajomość miasta – z tych powodów ciężarówka utknęła na skwerze Eki z Małeki. I to tak, że nie mogła w żaden sposób wyjechać.

Skwer może nie jest zbyt ciasny, ale za to szczelnie zastawiony parkującymi tam samochodami. Niektóre stały na samym skrzyżowaniu, co jest, jak wiadomo, niezgodne z prawem, ale w Poznaniu raczej mało kogo wzrusza. I trudno się dziwić: gdyby chcieć ukarać wszystkich tak parkujących, to połączonych sił policji i straży miejskiej pewnie by nie wystarczyło do wypisywania mandatów.

Jednak tym razem talkie parkowanie zemściło się na kierowcy ciężarówki, który nie tylko chciał wjechać w Łukaszewicza, ale w dodatku z naczepą. Nadmierny optymizm kierowcy może tłumaczyć tylko to, że był nietutejszy.

Jak było do przewidzenia – kierowca zaklinował się na skrzyżowaniu, które nie byłoby tak ciasne i trudne do manewrowania, gdyby nie stało na nim tyle samochodów. Efekt? Kilka uszkodzonych aut, urwane lusterka i tablice rejestracyjne – wszystko po to, by ciężarówka jednak mogła się wydostać

Całe zdarzenie doskonale pokazuje, dlaczego nie wolno parkować na skrzyżowaniu. Czy jednak tak parkujących kierowców to czegoś nauczy?

el

Dodaj komentarz

avatar