Poznań: Ciężarówka utknęła na Małeckiego

Małeckiego 1 fot. UMP
Parkowanie niezgodnie z przepisami i nieznajomość miasta – z tych powodów ciężarówka utknęła na skwerze Eki z Małeki. I to tak, że nie mogła w żaden sposób wyjechać.

Skwer może nie jest zbyt ciasny, ale za to szczelnie zastawiony parkującymi tam samochodami. Niektóre stały na samym skrzyżowaniu, co jest, jak wiadomo, niezgodne z prawem, ale w Poznaniu raczej mało kogo wzrusza. I trudno się dziwić: gdyby chcieć ukarać wszystkich tak parkujących, to połączonych sił policji i straży miejskiej pewnie by nie wystarczyło do wypisywania mandatów.

Jednak tym razem talkie parkowanie zemściło się na kierowcy ciężarówki, który nie tylko chciał wjechać w Łukaszewicza, ale w dodatku z naczepą. Nadmierny optymizm kierowcy może tłumaczyć tylko to, że był nietutejszy.

Jak było do przewidzenia – kierowca zaklinował się na skrzyżowaniu, które nie byłoby tak ciasne i trudne do manewrowania, gdyby nie stało na nim tyle samochodów. Efekt? Kilka uszkodzonych aut, urwane lusterka i tablice rejestracyjne – wszystko po to, by ciężarówka jednak mogła się wydostać

Całe zdarzenie doskonale pokazuje, dlaczego nie wolno parkować na skrzyżowaniu. Czy jednak tak parkujących kierowców to czegoś nauczy?

el

Podziel się: