Poznań: Ciało znalezione nad Wartą. Ojciec prosi o pomoc

Rzeka Warta fot. Sławek Wąchała

Przechodzień spacerujący w niedzielę nad Wartą, niedaleko ulicy Nadwarciańskiej dokonał przerażającego odkrycia: znalazł ciało młodego mężczyzny. Ojciec zmarłego prosi o pomoc w ustaleniu szczegółów tego tragicznego dnia.

Ciało znaleziono 4 września około godziny 20.00 przy ulicy Nadwarciańskiej. Znalazca natychmiast powiadomił policję, a ta zadziałała zgodnie z procedurami.
– Na miejscu zostały przeprowadzone wszystkie niezbędne czynności – wyjaśnia mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. – I chociaż ciało zostało zabezpieczone do badań, to jednak biegły wstępnie wykluczył udział osób trzecich w śmierci mężczyzny.

Mimo stwierdzenia biegłych w sprawie jest sporo niewiadomych, na które zwrócił uwagę ojciec zmarłego w poruszającym apelu opublikowanym w mediach społecznościowych. Twierdzi w nim, że jego syn 4 września około godziny 16.00 wyruszył z ulicy Łaskarza, przy której mieszkają, na dworzec PKP, żeby pojechać do Gdyni, do Akademii Marynarki Wojennej. Skąd wziął się nie tylko nad Wartą, ale tak daleko od celu swojej podróży, bo aż w Naramowicach? Jak się tam dostał? Czy dotarł tam sam czy z kimś?

Ojciec zaapelował do wszystkich, którzy mogliby mu pomóc wyjaśnić tę zagadkę, o pomoc. Ma nadzieję, że skoro do tragedii doszło w dzień, to może ktoś coś widział: spacerowicze, wędkarze, może ktoś, kto płynął łodzią albo motorówką.
„Bardzo proszę jako rodzic który stracił dziecko” – napisał zrozpaczony.