Poznań: Choinki na ulicach miasta

choinki w mieście fot. UMP
Ponad 200 świątecznych drzewek zdobi ulice na Łazarzu, Jeżycach, Wildzie i Starym Mieście. To jedna z wielu inicjatyw rewitalizacyjnych władz Poznania.

Akcja ma na celu podnoszenie jakości przestrzeni publicznej i prowadzonych działań rewitalizacyjnych poprzez integrację oraz rozwój współpracy z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się ok. 200 przedsiębiorców i partnerów rewitalizacji, którym przekazano choinki ozdobione lampkami i gwiazdką z logotypem miasta Poznania.

W okresie świątecznym drzewka bożonarodzeniowe wystawili przed swoimi lokalami poznańscy przedsiębiorcy i partnerzy z terenów rewitalizacji z ulic: Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Gołębiej, Kantaka, Ratajczaka, św. Marcin, Gwarnej, 27 Grudnia, Mielżyńskiego, 3 Maja, Chwaliszewo, Garbary. Choinki ozdobiły także Śródkę oraz place: Kolegiacki, C. Ratajskiego, Wolności. W tym roku po raz pierwszy drzewka przekazane zostały również radom osiedli Łazarz, Jeżyce oraz Wilda.

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta kontynuuje akcję dekorowania Poznania choinkami – zainicjowaną przez „Stowarzyszenie na Wrocławskiej” – już piąty rok. W jej ramach prowadzone są działania rewitalizacyjne mające na celu podnoszenie jakości przestrzeni miasta, a także wspierania lokalnych przedsiębiorców i partnerów. Akcję przeprowadzono przy współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto oraz z udziałem lokalnych liderów, którzy prowadzą działalność społeczną i gospodarczą na poszczególnych ulicach.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: