Poznań: Chcesz mieć ładne podwórko? Zgłoś się do miasta!

podwórko Fabryczna fot. ZKZL
Poznaniacy, którzy chcą odmienić swoje najbliższe otoczenie: posadzić zieleń, postawić ławki czy choćby uporządkować otoczenie, mogą liczyć na wsparcie od miasta przy zaprojektowaniu zmian.

Akcja jest skierowana do mieszkańców Starego Miasta, Jeżyc, Łazarza, Wildy i Sołacza. Mogą oni zgłosić miejsca, które ich zdaniem wymagają zmian. Fundacja na Dużą Skalę, wyłoniona przez miasto w otwartym konkursie ofert, wybierze 10 propozycji, które otrzymają wsparcie projektowe w tworzeniu atrakcyjnych koncepcji zagospodarowania przestrzeni sąsiedzkiej (podwórek, przedogródków lub innej wspólnej przestrzeni, która może zyskać nowe oblicze).

Zgłoszenia należy kierować mailowo na adres e-mail: kontakt@archipogotowie.pl jeszcze do 26 czerwca.

W ramach działań wspierających mieszkańców śródmieścia w zagospodarowaniu podwórek i innych wspólnych przestrzeni latem i jesienią odbywać się będą wykłady online związane z tematyką zagospodarowania przestrzeni. Łącznie zorganizowane zostaną 3 takie spotkania. Planowane są również zajęcia edukacyjne w poznańskich szkołach i przedszkolach. Warsztaty będą odbywać się na przełomie września i października. Mają pomóc uwrażliwić dzieci na kwestie związane z architekturą oraz ładem i zagospodarowaniem przestrzennym.

Celem programu jest wsparcie społeczności lokalnej w działaniach architektonicznych związanych z przestrzenią w śródmieściu – ze szczególnym uwzględnieniem zieleni oraz zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zagospodarowania terenów służących wspólnocie sąsiedzkiej.

Realizacją programu zajmuje się Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

UMP

Podziel się: