Mural Śródka fot. UMP

Poznań: Centrum warte Poznania – ruszył konkurs na pomysły!

Nad rzeką, na podwórku, w parku, a może na placu? Wszystkie lokalizacje są dobre, byleby aktywnie uczestniczyli mieszkańcy. Do 2 marca miasto czeka na projekty w konkursie Centrum Warte Poznania.

W dotychczasowych ośmiu edycjach zrealizowanych zostało ponad 100 pomysłów na terenie osiedli Stare Miasto (w tym ulicy Św. Marcin), Wilda, Św. Łazarz oraz Ostrów Tumski – Śródka – Komandoria, a także na terenach nadbrzeżnych położonych po obu stronach Warty na obszarze pomiędzy mostem Lecha a mostem Przemysła. Liczy się jednak nie tylko miejsce, ale też sposób jego wykorzystania.

– To jak zawsze szansa dla aktywnych i kreatywnych poznanianek i poznaniaków – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i jednocześnie pomysłodawca konkursu. – Szukamy niekonwencjonalnych propozycji spędzania wolnego czasu w przestrzeniach śródmiejskich, a także sposobu na uatrakcyjnienie rozgrywających się tu tradycyjnie wydarzeń, takich jak choćby Jarmark Świętojański czy Betlejem Poznańskie.

Centrum Warte Poznania to konkurs dla wszystkich: swoją koncepcję działań lub wydarzeń oraz ich potencjalnych realizatorów zgłaszać mogą przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, a nawet osoby fizyczne i grupy nieformalne.

Do podziału – tak jak w ubiegłych latach – jest 350 tys. zł, przy czym na realizację swojej pracy konkursowej można zdobyć nie więcej niż 50 tys. złotych. Wyboru najlepszych prac dokona komisja konkursowa, złożona z radnych miejskich i osiedlowych oraz zaproszonych ekspertów.

Prace konkursowe należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania (ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań) do 2 marca 2020 roku oraz w wersji elektronicznej (adres: konkurs_cwp@um.poznan.pl).

Ogłoszenie konkursowe można znaleźć na stronie internetowej, informacji o konkursie udziela Katarzyna Kozielczyk (Wydział Kultury UMP), tel. 61 878 53 88.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze