Aquanet fot. Aquanet

Poznań: CBA kontroluje Aquanet

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje poznański Aquanet. powodem kontroli jest podejrzenie o wystąpienie nieprawidłowości w funkcjonowaniu suszarni odpadów przy oczyszczalni ścieków w Koziegłowach.

W suszarni, jak o tym informowaliśmy, doszło do awarii, i to aż 9 miesięcy temu, czym ani spółka, ani władze miasta specjalnie się nie chwaliły. Jednak efektem awarii suszarni była konieczność zagospodarowania odpadów pościekowych – gdy suszarnia działała, były one osuszane i przerabiane na granulat wykorzystywany w przemyśle. Po awarii trzeba było w trybie pilnym podpisać umowę z jakąś firmą recyklingową, która zutylizuje te odpady. Ponieważ do przetargu, jaki ogłosił Aquanet, nikt się nie zgłosił, firma została wybrana z wolnej ręki – a to oznacza znacznie wyższą cenę za jej usługi

I właśnie wszystkie te działania kontrolują teraz funkcjonariusze CBA, poczynając od dokumentacji projektowej i technicznej suszarni, dokumentacji budowy oraz wykonywanych przeglądów instalacji, a także prac naprawczych i modernizacyjnych. CBA zamierza także dokładnie przyjrzeć się samej awarii.

Pod lupą znajdą się także działania spółki dotyczące wyboru firmy recyklingowej i dokumentacja wyboru firmy z Dęborzyc, która zajmuje się recyklingiem odpadów z oczyszczalni w Koziegłowach.

Suszarnia kosztowała 100 tys. złotych, a do awarii doszło w takim miejscu, że przeglądy techniczne nie były w stanie tego wykryć. Co gorsza, jej naprawa potrwa jeszcze pół roku.

el

6
Dodaj komentarz

avatar
Andrzej Leo Więckowski
Andrzej Leo Więckowski

Mogli by co niektóre spółdzielnie skontrolować

Agnieszka Kołosowska
Agnieszka Kołosowska

Awaria na miarę CBA ??‍♀️

tsu
tsu

pisowskie pachołki szukają dziury w całym

Jkjarek Statystyczny
Jkjarek Statystyczny

Sprawdzają dlaczego leci woda w cenie whisky ?

Dawid Kulczak
Dawid Kulczak

Odwrócenie uwagi od takiego jednego wycieku do Wisły.. Oni są tak przewidywalni w tej Warszawie, że koniec – czekałem na to tak miesiąc maks dwa po wycieku. Ale cierpliwie poczekali. By poczekali ze 2 ata jakby wszyscy zapomnieli to pewnie by przeszło..