wielkanocny spacer fot. K. Adamska

Poznań: Całe miasto na spacerze

Piękne słońce sprawiło, że poznaniacy jak jeden mąż ruszyli na spacery. Ulice miasta były puste, za to parki roiły się od spacerujących.

Słońce w tę świąteczną niedzielę zdecydowanie dopisało, gorzej było z temperaturą: prognozy pogody ostrzegały, że nawet jeśli będzie 10 stopni Celsjusza, to będziemy się czuli, jakby było co najwyżej 7 stopni. I rzeczywiście, zimny wiatr dawał się spacerowiczom we znaki, ale piękne słońce wynagradzało niedostatki temperatury.

Wiele osób znajdowało sobie zakątki osłonięte od wiatru i oddawali się pierwszej kąpieli słonecznej w tym roku. Inni szaleli na rolkach, hulajnogach czy rowerach. Byli i tacy, którzy postanowili świętować Wielkanoc na… pikniku! Na Cytadeli można było zaobserwować kilka odważnie rozłożonych koców piknikowych i wesołych biesiadników – oczywiście, do 5 osób…

Zdecydowana większość jednak po prostu spacerowała ciesząc się słońcem i pierwszymi oznakami wiosny. I bardzo dobrze zrobili: przez kilka następnych dni, do końca tygodnia, ma być deszczowo i pochmurnie, a na dodatek – zimno. W dzień temperatura nie przekroczy 13 stopni Celsjusza, w nocy – zaledwie 3 stopni, trzeba się też liczyć z porannymi przymrozkami. Korzystajmy więc ze słońca, dopóki jest!

 

3 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze