Poznań: Budują nowy peron na dworcu PKP

Ruszyły prace przy budowie nowego peronu na poznańskim dworcu PKP. Powstanie między Avenidą a peronem trzecim i ma zwiększyć przepustowość dworca.

Budowa, zdaniem przedstawicieli PKP, jest jak najbardziej zasadna, informuje „Głos Wielkopolski”. Poznań już teraz jest jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce, ale nie da się ukryć, że nieco ciasnym. Kto nie wierzy, niech spróbuje kupić bilet w godzinach szczytu, przejść bezkolizyjnie przejściem podziemnym albo zmieścić się na peronie przed przyjazdem któregoś z bardziej popularnych pociągów. Wyraźnie daje się odczuć brak peronu siódmego, który został zlikwidowany przy przedłużaniu trasy Pestki.

Umowa na budowę nowego peronu została podpisana w lutym tego roku, a 19 sierpnia na teren przyszłego peronu weszły ekipy przygotowujące plac budowy.

Nowy peron będzie miał 417 metrów długości i ponad 10 metrów szerokości. Będzie połączony z pozostałymi częściami dworca schodami ruchomymi, zostaną na nim także zamontowane elektroniczne tablice informacyjne. Dla potrzeb peronu zostanie także przedłużone przejście podziemne, które docelowo ma się kończyć na dworcu autobusowym.
Prace budowlane mają być prowadzone tak, by nie utrudniać pasażerom korzystania z dworca PKP.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: