Poznań: Budowa drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej. Będą utrudnienia w ruchu!

Grunwaldzka Babimojska fot. PIM
Rozpoczyna się faza zasadnicza prac przy budowie drogi i od 10 maja między rondem Skubiszewskiego a ul. Babimojską zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie inwestycji.

Budowa została podzielona na etapy, by związane z nią niedogodności dla okolicznych mieszkańców były mniej uciążliwe. W pierwszym etapie prace będą prowadzone głównie między rondem Skubiszewskiego a ul. Babimojską na chodnikach, których fragmenty zostaną wygrodzone, co może utrudniać dostęp do posesji.

„Dojście do szkoły przy ul. Jawornickiej zostanie zachowane, natomiast do biurowca Pixel należy kierować się nie od ronda Skubiszewskiego, a od Babimojskiej” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Na drugiej stronie ul. Grunwaldzkiej także planowane są wyłączenia chodnika pomiędzy ul. Węgorka a Rumuńską, przy czym dojście do hotelu IOR przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwe wydzielonym ciągiem. Ponadto przejście dla pieszych na wysokości ul. Babimojskiej zostanie przesunięte na północną stronę skrzyżowania”.

Zmieni się również lokalizacja przystanku autobusowego Węgorka w stronę centrum – autobusy będą się tymczasowo zatrzymywać za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej i Babimojskiej.

Prowadzone prace mogą też wymagać czasowego zwężenia zewnętrznych pasów ruchu ul. Grunwaldzkiej, jednak pozostaną one przejezdne. Chwilowe trudności z przejazdem mogą powodować maszyny budowlane. Dlatego PIM apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Powstająca droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej to kontynuwacja prac, dzieki którym powstały drogi prowadzące wzdłuż tej ulicy od Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

PIM