Poznań: Brązowy medal w Tokio dla zapaśnika z KS Sobieski!

Tadeusz Michalik fot. UMP
Tadeusz Michalik, zawodnik KS Sobieski Poznań, zdobył brąz w zapasach w stylu klasycznym w kat. 97 kg. To kolejny olimpijski medal podczas tych igrzysk dla zawodnika z Poznania!

Nasz brązowy medalista w pojedynku decydującym o brązowym medalu pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke 10:0. Walka zakończyła się przed czasem, po niespełna dwóch minutach. Zawodnik KS Sobieski Poznań od początku zdominował rywala, szybko przenosząc walkę do parteru.

W drodze do medalu Michalik stoczył cztery walki. W 1/8 finału pokonał 10:0 Tunezyjczyka Haikela Achouri. W ćwierćfinale po bardzo wyrównanej walce wygrał 4:3 z Amerykaninem Tracy Gangelo Hancockiem. W półfinale reprezentant KS Sobieski Poznań musiał uznać wyższość Rosjanina Musa Evloeva, któremu uległ 1:7.

To pierwszy medal olimpijski sportowego stypendysty miasta Poznania w karierze. Na ostatnich igrzyskach, które w 2016 roku odbyły się w Rio de Janeiro, brązowy medal w kategorii 63 kg zdobyła siostra Tadeusza Michalika, Monika, która reprezentowała WKS Grunwald Poznań.

Przed wyjazdem na igrzyska do wszystkich poznańskich sportowców, którzy otrzymali kwalifikację olimpijską, trafiła Olimpijska Nagroda Sportowa Prezydenta Miasta Poznania. Po powrocie czekać będzie na nich także nagroda za zdobycie srebrnego medalu.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: