Poznań: Bolewski i Tubis w CK Zamek. Co to był za koncert!

Bolewski i Tubis - Obywatel Jazz fot. Magda Zając

To była kolejna propozycja w cyklu 7 Wspaniałych: na Dziedzińcu Zamkowym zagrali Bolewski i Tubis. Co to był za koncert!

Radosław Bolewski (perkusja, wokal) oraz Maciej Tubis (pianino) to niezwykły duet, który porywa słuchaczy w nieskończone przestworza, ofiarowując uczucie niczym nieograniczonej wolności – przynajmniej tej muzycznej.

W ich muzyce są odniesienia do natury i kojarzące się z nią emocje, a wszystko razem naprawdę trudno zaszufladkować w jednym stylu i jednym duchu. Jest tu i improwizacja, jest alternatywa, wyrazisty rytm chwilami wręcz rockowy, są momenty bliskie poezji śpiewanej, ale i takie, w których myśli się o Grzegorzu Ciechowskim albo Małgorzacie Ostrowskiej. Ich muzyka przypomina też szereg skojarzeń mających uruchomić w odbiorcy określone obrazy, emocje, otworzyć zamknięte drzwi do kolejnych poziomów świadomości – jest bardziej filozofią zamkniętą w dźwięku niż muzyka służącą tylko do rozrywki, dociera pełniej i głębiej.

Poznański koncert był poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu i to właśnie dlatego jego ślady były tu zdecydowanie najlepiej słyszalne – zwłaszcza że muzycy przypomnieli niektóre utwory Obywatela G.C. i Republiki. Jednak warto też sięgnąć po inne utwory tego duetu. W każdym jest wiele do odkrywania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: