Poznań: Blokada na kole radiowozu hitem internetu

fot. UMP

Poznańscy strażnicy miejscy nałożyli blokadę policyjnemu radiowozowi podczas kontroli parkujących na ulicy Wrzoska. Zdjęcia z tej akcji zrobione przez przejeżdżających kierowców stały się hitem internetu.

Kontrola parkujących kierowców na Wrzoska miała miejsce 30 czerwca. Wśród siedmiu nieprawidłowo zaparkowanych samochodów znalazł się też jeden policyjny radiowóz. Nie miał włączonej sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej, więc – zgodnie z prawem – jego kierowca musiał przestrzegać przepisów tak jak każdy inny kierowca na drodze. W tym przepisów o parkowaniu. A skoro je złamał – nałożono mu blokadę.

Jednak blokada została szybko zdjęta – jak wytłumaczył Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej policjant mandat i tak dostał, a nałożona blokada uniemożliwiłaby wysłanie radiowozu na interwencję, gdyby się takowa okazała pilnie potrzebna. Dlatego blokada została zdjęta, a policjant dostał wezwanie do stawienia się w referacie straży miejskiej. Został ukarany mandatem w wysokości 100 zł, który zapłacił.

Podziel się: