Poznań: Biletomaty wróciły. Pasażerowie w trzech miejscach mogą znów kupować w nich bilety

biletomat fot. ZTM Poznań

Przystanek Rubież, ulica Światopełka i pętla Połabska – w tych trzech miejscach ponownie można można korzystać z biletomatów stacjonarnych. Wróciły na swoje miejsca po naprawie, bo zostały zniszczone przez wandali.

Pasażerowie ponownie mogą korzystać z biletomatów stacjonarnych w dotychczasowych lokalizacjach: na przystanku autobusowym Rubież przy ulicy Naramowickiej (opodal skrzyżowania z ul. Jasna Rola), na pętli tramwajowej Połabska oraz na ulicy Światopełka.

„Operator Mennica wykonał wszelkie niezbędne naprawy i obecnie pasażerowie mogą już kupować w w/w automatach bilety komunikacji publicznej” – informuje ZTM Poznań. – „Sukcesywnie będą uruchamiane kolejne urządzenia, o czym będziemy na bieżąco informować”.

Biletomaty stacjonarne umożliwiają doładowywanie tPortmonetki i zakup biletów sieciowych, a także przedłużenie ważności biletów trasowanych na karcie PEKA (wyłącznie biletów trasowanych na taką samą trasę i taki sam okres obowiązywania oraz tylko w momencie kiedy bilet trasowany jest jeszcze aktualny). Można też w nich kupić jednorazowe bilety papierowe. Automat umożliwia także sprawdzenie stanu karty PEKA.

Podziel się: