Poznań: „Bezwzględne cechy podobieństwa” – wystawa Izabelli Gustowskiej

Zamek po renowacji
Dobiega końca rezydencja artystyczna Izabelli Gustowskiej w CK Zamek – poznanianki, profesor UAP i Collegium Da Vinci, która realizuje prace z zakresu różnych mediów: malarstwa, grafiki, fotografii czy filmu. Zapraszamy więc na wystawę!

Wystawa Izabelli Gustowskiej obejmie rozległą przestrzeń pierwszego piętra Zamku. „Bezwzględne cechy podobieństwa” mają hybrydalny charakter i łączą premierowe projekcje, obiekty i interaktywną obecność odbiorcy. Dla artystki ważne jest podróżowanie blisko i daleko, bo wtedy zbiera impulsy do swoich prac. Lubi zanurzać się w czytaniu, w rozmowach i dźwiękach.

Wystawa jest wielowątkową letargiczna opowieść o fascynacji mostami oraz o nieskończoności i fragmentaryczności rzeczywistości. Znalazły się w niej także fragmenty pełnometrażowego debiutu artystki, filmu „Bezwzględne cechy podobieństwa”, którego premiera została przesunięta ze względu na epidemię covid-19.

Wystawę można oglądać od 24 października do 25 listopada. Obowiązują bilety na zwiedzanie Zachodniego Skrzydła Zamku w cenie 5 zł. Biletem wstępu na wystawę jest także zakup audioprzewodnika.

CK Zamek, el

Podziel się: