Łukasz Mikołajczyk fot. FB

Poznań: Bezpieczeństwo, infrastruktura i kwestie społeczne – priorytety nowego wojewody

Takie właśnie priorytety ma Łukasz Mikołajczyk, nowy wojewoda wielkopolski. Zapowiada też, że zamierza często jeździć w teren i dobrze go poznać. Bo Wielkopolska to nie tylko Poznań.

Jak wyjaśnił podczas wizyty w Radio Poznań, jego program działania będzie się opierał własnie na tych trzech filarach: programach społecznych rządu Prawa i Sprawiedliwości, bezpieczeństwie i infrastrukturze.

Nowego wojewodę wprowadził w urzędowe sekrety jego poprzednik, obecnie poseł – Zbigniew Hoffmann. Ale Łukasz Mikołajczyk jeszcze nawet nie bardzo miał czas usiąść za biurkiem, bo od razu miał mnóstwo bieżących spraw do załatwienia, a później wyjechał do pożaru w Turku.
Zresztą akurat taki model postępowania zgadza się z jego rozumieniem pracy wojewody: Łukasz Mikołajczyk zamierza jeździć po regionie, być blisko ludzi, poznawać ich problemy i wiedzieć, co się dzieje w każdym zakątku Wielkopolski. Dopiero wtedy będzie mógł z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest rzeczywiście przedstawicielem rządu w terenie oraz oczami i uszami premiera Morawieckiego w regionie.

Jednym z pierwszych działań nowego wojewody, poza wdrażaniem programów społecznych rządu PiS, jest budowanie bezpieczeństwa poprzez poprawę infrastruktury, zarządzania kryzysowego oraz zdiagnozowanie zagrożeń. Wojewoda zamierza powołać zespół bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zajmujący się tak bezpieczeństwem fizycznym, jak i tym w sieci.

Łukasz Mikołajczyk na razie nie planuje zmian personalnych w urzędzie wojewódzkim, bo o ile może ocenić na tak wczesnym etapie, wszyscy pracują solidnie i rzetelnie. Kwestią otwartą są zastępcy – być może będzie ich dwóch, w końcu Wielkopolska to duży region. Wśród kandydatów pojawia się nazwisko wiceburmistrza Łukasza Malczewskiego z Margonina, jednak wojewoda nie chce mówić, czy wiceburmistrz ma szansę zostać wicewojewodą, tak samo jak o tym, czy stanowisko zachowa obecna wicewojewoda Aneta Niestrawska. Na takie rozmowy jest jego zdaniem jeszcze za wcześnie.

W przyszłym tygodniu wojewoda spotka się m.in. z marszałkiem województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem i to również jest dla niego niezwykle ważne, ponieważ – jak zapowiedział – dialog jest dla niego najważniejszy. Dlatego zamierza spotykać się z każdym, nie wykluczając przedstawicieli innych opcji politycznych. Także Jacka Jaśkowiaka, jeśli zechce porozmawiać. Wojewoda uważa, że z każdym da się znaleźć jakąś nić porozumienia.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar