Poznań: Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do Poznania

Betlejemskie Światełko Pokoju 1
Harcerze przekazali je w ręce Mariusza Wiśniewskiego, pierwszego zastępcy prezydenta Poznania, a on z kolei ofiarował je poznaniakom. – Niech zagości w naszych domach, daje siłę i nadzieję – powiedział.

Mariusz Wiśniewski przypomniał, że to już 29. raz Betlejemskie Światełko Pokoju przybyło do Poznania i zostało przekazane poznaniakom przed Bożym Narodzeniem.
– Co roku skauci zapalają światełko w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a później sztafetą jest przekazywane na cały świat – mówił Mariusz Wiśniewski. – Dzięki polskim harcerzom trafia także do Poznania.

Zastępca prezydenta przekazał światełko w lampionach hufcom harcerskim z całej Wielkopolski, a później także poznaniakom
– Niech zagości w domach i instytucjach, niech daje siłę i nadzieję i sprawi też, byśmy pamiętali o tych, którzy potrzebują pomocy – życzył mieszkańcom stolicy Wielkopolski.

Tegorocznym hasłem akcji jest „Światło, które daje moc”, by moc pochodząca od Chrystusa dawała siłę do czynienia dobra i pozwalała iść z dobrem nawet do najciemniejszych miejsc.

el, fot. L. Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: