Betlejem Poznańskie, budowa fot. J. Jaśkowiak FB

Poznań: Betlejem Poznańskie już powstaje na placu Wolności!

Bożonarodzeniowy jarmark oficjalnie rozpocznie się 20 listopada. Ale na placu Wolności trwa jego budowa, o czym poinformował dziś w mediach społecznościowych prezydent Jacek Jaśkowiak.

“Spotkajmy się na Betlejem Poznańskim od 20 listopada! Właśnie trwają przygotowania na Placu Wolności. W tym roku Jarmark odbędzie się również przy Arenie oraz na Rynku Łazarskim” – napisał prezydent na FB.

Na Betlejem Poznańskim atrakcji nie zabraknie – pierwszą będą aż trzy lokalizacje jarmarku w Poznaniu: na placu Wolności, Rynku Łazarskim i przy Arenie. Stary Rynek w tym roku został niestety wyłączony ze względu na trwający remont płyty.

We wszystkich trzech lokalizacjach będą stragany z mnóstwem świątecznych przysmaków, prezentów i gadżetów, będzie też oczywiście karuzela i grzane wino, a w tym roku będzie można także kupić świece z logo Betlejem Poznańskiego. Będą także koncerty, Poznań Silent Night, Christmas Silent Disco czy Zimowe Fire Show.

Jako pierwsze zostanie otwarte Betlejem na placu Wolności, bo już 20 listopada. Tu także stanie miejska choinka (od strony ulicy Paderewskiego, przy fontannie). Jej uroczyste rozświetlenie nastąpi 3 grudnia o godz. 17.00. Na placu Wolności, w Centrum Inicjatyw Rodzinnych będzie też czekała na najmłodszych skrzynka na listy do św. Mikołaja i Gwiazdora.

Od 4 do 19 grudnia grudnia z kolei będzie można udać się na Betlejem na Łazarz. Tam będzie można bezpłatnie przejechać się na weneckiej karuzeli i podziwiać lodowe rzeźby przed Areną – bo w tym roku odbędzie się Festiwal Rzeźby Lodowej (10-12 grudnia) odbędzie się przed Areną.

Warto dodać, że wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba z numerem 24. Pojawi się w nich także zabytkowy “Ogórek” MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Źródło: UMP

1 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze