Betlejem Poznańskie 2019

Poznań: Betlejem Poznańskie już otwarte!

Diabelski młyn się kręci, grille z oscypkami i kiełbaskami są rozgrzane do czerwoności, no i mimo iście wiosennej aury można się napić bożonarodzeniowego grzanego wina. Prezydent Jacek Jaśkowiak uroczyście otworzył dziś Betlejem Poznańskie na placu Wolności.

– Czas przed Bożym Narodzeniem to okres refleksji, ale i czas do spędzenia z rodziną – mówił prezydent, zapraszając poznaniaków na Betlejem. – Można go spędzić tu, na placu Wolności, korzystając z tych wszystkich atrakcji. Szczególnie serdecznie witam więc dzieci. Może to nie jest największy i najpiękniejszy jarmark, ale w ubiegłym roku zajął szóste miejsce wśród najlepszych jarmarków świątecznych Europy, wyprzedziliśmy Pragę i Drezno.

Uroczystość otwarcia jarmarku uświetnił koncert zespołu Gospel Joy i pokaz ognia, a prezydent tak samo jak roku temu rozdawał poznaniakom czerwone mikołajowe czapki. Później poznaniacy ruszyli na grzane wino i zakupy – szczególnym zainteresowaniem, acz z dystansu, cieszyło się stoisko z piernikami wrocławskimi…

Poza tym można tu dostać tradycyjny świąteczny zestaw towarów, podobnie jak w ubiegłym roku: świąteczne gadżety od bombek, choinek i świec po skarpetki, oscypki z grilla, słodycze w nieco bardziej ekskluzywnym wydaniu, no i oczywiście francuskie kosmetyki od lawendowych mydeł po sole do kąpieli. Są też zabawki, biżuteria i sporo przekąsek takich bardziej egzotycznych, jak churros, które pochodzą z Meksyku, ale bardzo dobrze się przyjęły w Poznaniu.

Jarmark potrwa do Bożego Narodzenia, a diabelski młyn będzie czynny jeszcze dłużej, bo aż do 2 lutego. Przez cały czas trwania na placu Wolności i Starym Rynku będzie mnóstwo warsztatów, pokazów i koncertów. Jeszcze w listopadzie warto się będzie wybrać na silent disco 21 listopada, fire show “Mikołaj w opałach” 22 listopada oraz rodzinne warsztaty plastyczne “Pracownia Elfów” 27 listopada. Natomiast na Stary Rynek będzie warto się wybrać 30 listopada o godzinie 17.00, by zobaczyć, jak prezydent Jacek Jaśkowiak uroczyście włącza iluminację miejskiej choinki przed Ratuszem.

Lilia Łada, fot. L. Łada

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze