Poznań: Betlejem Poznańskie jednym z najlepszych jarmarków!

“Według “Forbesa” nasze Betlejem Poznańskie to jedna z trzech najlepszych świątecznych destynacji na 2021 rok” – napisał z dumą w mediach społecznościowych prezydent Jacek Jaśkowiak.

Zwycięzcą konkursu Best European Christmas Market 2021 r. okazała się Bazylea w Szwajcarii, co było dla samego miasta pewnym zaskoczeniem, jako że to pierwszy tytuł dla szwajcarskiego jarmarku bożonarodzeniowego. Na drugim miejscu znalazł się jarmark w Budapeszcie na Węgrzech, a na trzecim – Betlejem Poznańskie w Polsce.

Kolejne 19 jarmarków bożonarodzeniowych to jarmarki w Bath, Brukseli, Brugii, Dreźnie, Edynburgu, Govone, Maderze, Maladze, Manchesterze, Norymberdze, Pradze, Rothenburgu ob der Tauber, Tallinnie, Tbilisi, Trierze, Wiedniu i Wilnie. Wszystkie mają prawo do używania przez rok tytułu „Najlepsze europejskie targi bożonarodzeniowe”.

“Wszyscy tęskniliśmy w tym roku za naszym bożonarodzeniowym jarmarkiem” – podsumował prezydent Jaśkowiak. – “Mam nadzieję, że za rok znów się na nim spotkamy. Już teraz serdecznie zapraszam do Poznania”.

Jak informuje “Forbes”, w ankiecie poświęconej jarmarkom wzięło udział ponad 100 000 podróżnych ze 121 krajów. Około 66 proc. uczestników ankiety mieszka w Europie, a 34 proc. – w innych krajach, głównie Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Chinach.

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze