Poznań: Będzie można za darmo pojechać komunikacją miejską. „Zależy nam, aby kierowcy częściej przesiadali się na transport publiczny”

Tramwaj fot. ZTM UMP
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, mieszkańcy Poznania w piątek będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

Bez płacenia będzie też można skorzystać z lokalnych pociągów na terenie Wielkopolski (Koleje Wielkopolskie). Całość oczywiście ma zachęcać mieszkańców regionu do porzucenia samochodów i przerzucenia się na stałe na środki masowego transportu. Wszystko w trosce o środowisko.

Jest mały haczyk. Żeby skorzystać za darmo z komunikacji, należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. – Apeluję do skorzystania z darmowych przejazdów na liniach ZTM Poznań na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Zależy nam, aby kierowcy częściej przesiadali się na transport publiczny, który jest systematycznie i konsekwentnie rozbudowywany. Każdy pozostawiony na parkingu samochód i każda podróż wykonana rowerem, tramwajem, autobusem lub pieszo ma pozytywny wpływ na zmniejszenie smogu. Ograniczając jazdę autem dbamy także o własne zdrowie – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Dowód rejestracyjny samochodu uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

UMP / ZTM / AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: