Poznań: Będzie Ethno Port 2021! I wiemy, kiedy!

Kapela Timingeriu Ethno Port 2020 fot. Sławek Wąchała
Centrum Kultury Zamek, główny organizator festiwalu Ethno Port Poznań, podał termin tegorocznej edycji imprezy. Odbędzie się na żywo w pierwszy weekend września.

„Stęsknieni prawdziwego kontaktu z artystami i pełni nadziei na swobodne przemieszczanie się i przekraczanie granic przymierzamy się do kolejnej odsłony festiwalu Ethno Port Poznań” – zaanonsowała festiwalowa ekipa z CK Zamek.

– Mamy nadzieję, że w pierwszy weekend września, 3-5 września, będziemy mogli posłuchać na żywo artystów z różnych stron świata – powiedziała Martyna Nicińska, rzeczniczka prasowa CK Zamek. – Również tych, którzy nie mogli pojawić się w Poznaniu w 2020 roku.

Ubiegłoroczny Ethno Port także odbył się we wrześniu – tradycyjnym terminem tego festiwalu jest początek czerwca – i był to festiwal hybrydowy. Ze względu na obostrzenia obowiązujące wówczas z powodu pandemii na koncertach pojawili się głównie polscy wykonawcy. Goście z całego świata, którzy mieli przyjechać i zagrać na żywo, mogli tylko przysłać swoje filmy, co te uczynili. Dlatego był to hybrydowy, internetowo-koncertowy festiwal z mocno ograniczoną liczbą biletów.

Jaka będzie tegoroczna edycja festiwalu? na pewno z obostrzeniami, choć teraz trudno jeszcze powiedzieć, jakimi. Ale miejmy nadzieję, że tym razem wykonawcom ze świata rzeczywiście uda się dotrzeć do Poznania i zachwycić fanów Ethno Portu swoją sztuką.

Podziel się: